Дитяча театралізована діяльність

Вже 54 роки щоранку наш дитячий садок привітно відкриває свої двері для малюків. Виховання добрих почуттів, любові і поваги до батьків, родини, Батьківщини, основи громадянської освіти з наймолодшого віку перебувають у центрі уваги педагогів дошкільного закладу. Висока компетентність, гармонійне поєднання доброзичливості і вимогливості, любов до малят – джерела  авторитету педагогічного колективу.

Девіз ДНЗ: «Не сама дитина має пристосувати себе до наших методів, а навпаки, наші методи мають бути пристосовані до кожної дитини».

Урочисто і радісно, у святковій атмосфері, з вміло дібраним     репертуаром, яскравими театралізованими виступами  дітей проводяться свята і розваги у садочку. Відомо, що театралізована діяльність дітей  сприяє вирішенню багатьох завдань сучасної педагогіки і психології.  Участь дітлахів у театралізованих виставах забезпечує  формування естетичного смаку;  розвиток комунікативних якостей, пам’яті, уяви, ініціативності, фантазії, монологічного та діалогічного мовлення;  виховання волі, впевненості у своїх силах, позитивне ставлення до себе і навколишнього світу, оптимістичне світобачення. Головне, театр розкриває духовний і творчий потенціал дитини і надає реальну можливість розуміти навколишній світ і жити з ним у гармонії.

Організовуючи життєдіяльність сучасних малюків  педагоги  нашого дитячого садка намагаються стимулювати прагнення дитини до самореалізації, самоствердження, збагачують її досвід яскравими художніми враженнями, заохочують дошкільників  до театрального мистецтва, починаючи з раннього віку. В куточках читання систематично  проводяться  тематичні виставки, присвячені творчості  дитячих письменників, постійно удосконалюються  методики навчання дошкільників художньому слову. При роботі з художніми творами  дошкільників налаштовують  на активну  «дослідницьку» діяльність зі сприйняття літературного твору, «проживання дитиною літературного твору».

«Театральна абетка»  органічно інтегрована в спеціально організовану діяльність дітей в дошкільному закладі: з дітьми раннього та молодшого дошкільного віку розучуємо потішки, пісеньки, ігри-забави, пальчикові ігри, з дітьми старшого дошкільного віку розігруємо сценки за віршами, розучуємо скоморовки, етюди. Під час проведення фізкультурних занять, спортивних розваг, гімнастики пробудження, ранкової гімнастики занять плавання,  педагоги використовують сюжети казок; поєднання ритмічної гімнастики з казковим  сюжетом дозволяє успішно вирішувати завдання рухового і психічного розвитку малюків,      забезпечує системний підхід до реалізації  здоров`язбережувальної парадигми дошкільної освіти.

Організовуючи  театралізовану діяльність дошкільників, педагоги  використовують різноманітні матеріали: виготовлені малюками для створення декорацій книжки-іграшки, книжки-розкладинки, дитячі малюнки;

іграшки зроблені власними руками,  що   сприяє  розвитку дрібної моторики, творчості, фантазії  дітлахів.  Завдяки участі у  виставах дошкільники проявляють справжню дитячу театральну творчість. Передають думки, стан, почуття  персонажів через художнє слово, виразні рухи, мімічні та пантомімічні етюди; використовують пісенний досвід, виявляють особистісну позицію в процесі перевтілення  у сценічний образ.   Театралізовані вистави користуються у дошкільників справжньою любов’ю, з захопленням діти готуються до виступів.

Музичний  керівник закладу знаходиться в постійному творчому пошуку. Під час проведення свят, розваг використовуються різноманітні форми організації театралізованої діяльності:театралізація окремих епізодів казок; драматизація казок;показ настільного театру;фланелеграф; показ театру іграшок;організація ігор-імітацій;інсценування та читання за ролями віршів, написаних у діалогічній формі;розігрування за ролями літературних творів та інш. Ігри-драматизації дітей старшого дошкільного віку стають виставою для  молодших дітлахів.

Використання театралізованої діяльності є чудовим засобом корекції емоційних  проблем, формування базових якостей особистості дошкільника.Спільна  творча партнерська взаємодія дозволяє педагогам краще пізнати своїх вихованців. У дошкільників формуються почуття відповідальності перед педагогами та дитячим колективом.

Життя дошкільного закладу не байдуже батькам вихованців. У процес підготовки  театралізованих вистав  залучаємо батьків. Батьки не тільки  глядачі, але й костюмери, актори і дизайнери театральних дійств. Вони справжні творчі спільники та однодумці наших педагогів.

Враховуючи компенсуючий тип дошкільного закладу, пріоритетні завдання педагогічного колективу щодо  забезпечення  комплексної педагогічної, психологічної допомоги особливим  дітям, накопичення позитивних емоцій, «придбання позитивного емоційного досвіду», створення  творчої атмосфери, організована дитяча театралізована діяльність у дошкільному закладі допомагає розкритися кожній дитині як особистості.

Педагогічний колектив дошкільного закладу своєю  любов’ю і турботою  прагне перетворити кожний день малюків у свято добра і радості, пізнання і дружби, краси і творчості.

Не страшний нам сірий вовк...

Мишенята добре грають, півнику не допомагають.

Хто-хто в теремочку живе?

Пальчиками діти грають, казочку розповідають.

Я від баби пішов і від діда пішов і від тебе, зайчику, піду!

Колобок, колобок! Я тебе з`їм!

Ми уміємо пограти, казочки розповідати.

Ляльковий театр завітав, діточок всіх розважав.

Театралізована казка "Червона Шапочка"