Наш дитячий садок

ОНОВЛЕНИЙ СТАТУТ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Герб комунального ЗАКЛАДУ "ЗАКЛАД дошкільНОЇ ОСВІТИ  (ясла-садок) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №7 "Пролісок" КАМ'ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Про    герб дошкільного  закладу

Наш дитячий садочок має назву першої весняної квітки – синьоокого  проліску.

Пролісок – квітка ніжна, але смілива й нетерпляча. Ще не зійде сніг, а вже крізь весняну ніздрювату сніго-льодову скоринку пнеться цупкий паросток, а через декілька днів пролісок мужньо дивиться на світ блакитними очима.

Про походження проліска є одна старовинна легенда. Давно то було. Бігла  з турецької неволі українська дівчина Катерина. Вона знала, що в разі невдачі чекає її жахлива розправа. Щастя, коли султан затримується в поході. Та невдовзі султан повернувся з походу і коли дізнався про все, просто оскаженів. Викликав загін яничар і звелів живою чи мертвою повернути втікачку. Скільки днів тривала погоня, одному лише місяцю відомо, який темними ночами освітлював дівчині дорогу. Незабаром виснажена дівчина дісталась рідних країв і в  знемозі опустилась на землю під вітами лісу. Лежачи на купі сухого теплого листя, Катерина плакала від щастя. Та раптом до неї долинули крики переслідувачів. Розкинула Катруся в розпачі руки, обняла траву і почала благати: «Ненько, моя земле!» Не дай загинути в неволі! Краще розступися, земле, і навічно прийми мене в свої обійми! Миліша смерть на рідній землі, батьківщині, ніж підневільне життя на чужині»

Почула матінка-земля те благання, враз голі кущі покрилися зеленим листям, зашепотіла в швидкому рості шовкова трава, а з небесної блакиті опустилися на галявину голубі сутінки і заховали втікачку. З тих пір говорить легенда: там, де опустився на землю блакитний туман, заясніли на лісових галявинах весняні квіти кольору вечірнього неба, нагадуючи про хоробру українську дівчину Катерину, її незгасне прагнення до волі.

Квітка пролісок одна з перших відкриває весняний карнавал цвітіння, рідкісна, її занесено до списку зникаючих. Щоб звернути людську увагу до дивовижних дарунків природи – ніжних, й хвилюючих квітів, яких з кожним роком стає все менше, дитячий садок назвали «Проліском».

Квіти -  це завжди краса, частинка величної земної краси. І найголовніше завдання врятувати красу, а значить – і квіти. В гербі дошкільного  закладу тендітні руки  української жінки, ніби обіймають чарівну квітку, захищаючи її від всіляких негараздів. З перших днів, коли дитина приходить до нас, ми прагнемо створити  всі умови  для її гармонійного розвитку, щоб малюк кожного дня відчував справжню радість дитинства в оточенні турботи і тепла  сердець  працівників садочка.

Гімн нашого садочка

А чому ми всі  у   «Проліску», чому?

Бо найкращий  це у світі садок!

Сміливіше будь,  не стій осторонь,-

Подивись – навколо стільки діток!

Ми навчаємось тут мріяти й співати,

Танцювати  і  у ігри різні грати.

Мандрувати, плавати й пірнати!

А чому ми всі у «Проліску», чому ?

Бо найкращий це у світі садок!

Ти приходь до нас у «Пролісок» скоріш –

Це садок талановитих діток!

Ми навчаємось тут мріяти й співати,

Танцювати  і  казки  розповідать.

Ну скажіть, чи є в нас час  сумувать?

А тепер ми всі у « Проліску» разом,

І нам є чим дозвілля  зайнять.

Ти приходь до нас  у «Пролісок» також,

бо не знайдеш цікавіше занять!

Ми навчаємось тут мріяти й співати,

Танцювати  і  у ігри різні грати.

Мандрувати, плавати й пірнати!